Dr. Mehmet Sürmeli'nin kişisel web sitesine hoşgeldiniz.

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Peygamber Kıssalarında Davet Fıkhı - Hz. İbrahim A.S

"Peygamber Kıssalarında Davet Fıkhı Dersleri ve Hz. İbrahim örneği" başlıklı sohbet videosunu faydalanmanız için dikkatlerinize sunuyoruz:
Devamını oku...

Peygamber Kıssalarında Davet Fıkhı - Hz.Nuh A.S

"Peygamber Kıssalarında Davet Fıkhı Dersleri ve Hz. Nuh örneği" başlıklı sohbet videosunu faydalanmanız için dikkatlerinize sunuyoruz:
Devamını oku...

Sünneti Doğru Anlamanın Yöntemi

"Sünneti Doğru Anlamanın Yöntemi " konulu Mevlid Kandili 02.02.2012 Ankara sohbet videosunu faydalanmanız için dikkatlerinize sunuyoruz:
Devamını oku...

MUHAMMED SURESİ’NİN 19. AYETİNİN İÇERDİĞİ SÖZCÜK VE KAVRAMLAR 7. KISIM - ÖLÜMÜ TEFEKKÜR ETMEK

 

7- ÖLÜMÜ TEFEKKÜR ETMEK

Yüce Allah, Muhammed Suresi’nin 19. ayetinin sonunda “…Allah sizin gezip dolaştığınız yeri de varacağınız yeri de bilir.” buyurmaktadır. Ayet üzerinde düşündüğümüzde varacağımız sonuçlardan biri de ölümün mutlaka gerçekleşeceğidir. Bu nedenle akıllı bir insan kendini ölümden önce hesaba çekmeli, Resulullahın tavsiyelerine uyarak ölümü sıkça düşünmeli ve ahiret için sürekli hazırlık yapmalıdır.

Devamını oku...

Kur'an ı Nasıl Okumalıyız ve Nasıl Anlamalıyız

 

Kur'an ı Nasıl Okumalıyız ve Nasıl Anlamalıyız?

Mehmet Sürmeli Hocamızın Kur'an ı Nasıl Okumalıyız ve Nasıl Anlamalıyız? konulu sesli sohbet videoları siz sevgili ziyaretçilerimizin istifadesine sunulmustur. İlginiz için teşekkürler eder hayırlı istifadeler dileriz. İşte sohbet içeriği ile ilgili bir kaç ipucu:

 

Devamını oku...

MUHAMMED SURESİ’NİN 19. AYETİNİN İÇERDİĞİ SÖZCÜK VE KAVRAMLAR 6. KISIM - MURAKABE VE BASİRET

MUHAMMED SURESİ’NİN 19. AYETİNİN İÇERDİĞİ SÖZCÜK VE KAVRAMLAR 6. KISIM - MURAKABE BVE BASİRET5- MURAKABE

Murakabe kavramı Kur’an-ı Kerim’de kelime olarak kullanılmamaktadır. Fakat mana olarak murakabeyi içerisinde taşıyan bir çok ayet de vardır.

Tefsirini yapmaya çalıştığımız Muhammed Suresi’nin on dokuzuncu ayetinde de “murakabe” kavramı kelime olarak geçmemektedir. Ayette biz; “...Allah, dönüp dolaşacağınız yeri ve varıp duracağınız yeri bilir.1

Devamını oku...

Kafirlerin salih ameli yoktur

"Kafirlerin Salih ameli yoktur." konulu video kaydını "Kur'an Dersleri" bölümünde faydalanmanız için dikkatlerinize sunuyoruz:

Devamını oku...

Hz. Peygamber (S.A.V) Efendimizin Kur'an Ahlakı

Mevlid Kandili münasebetiyle gerçekleştirilen ve Dr. Mehmet Sürmeli hocamız tarafından sunulan "Hz. Peygamber (S.A.V) Efendimizin Kur'an Ahlakı" konulu sohbetHz. Peygamber (S.A.V) Efendimizin Kur'an Ahlakı


Mevlid Kandili münasebetiyle gerçekleştirilen ve Dr. Mehmet Sürmeli hocamız tarafından sunulan "Hz. Peygamber (S.A.V) Efendimizin Kur'an Ahlakı" konulu sohbet kayıtlkarını iki bölüm halinde sunuyoruz:

Devamını oku...

Sayfa 4 / 8

BURADASINIZ Anasayfa